A Csepel Öttusa és Vízi Sport Egyesület és Csepel önkormányzata stratégiai megállapodást kötött egymással. Csepel polgármesterének és klubunk elnökének aláírása komoly előrelépést jelenthet céljaink további megvalósításában.

Egyesületünk hosszú évek óta dolgozik az öttusasport és a hozzá kapcsolódó sportágak (két és háromtusa, vívás, lövészet, úszás, Laser Run és immáron a honvédelmi sportok) népszerűsítésén a kerületben, amit a korábbi világhírű csepeli öttusasport nyomdokain igyekszik megvalósítani. Mind a verseny és szabadidősport, mind pedig az iskolai sport területén igyekeztünk a lehető legszélesebb körben megfelelni az igényeknek, a „Tanuljon meg mindenki úszni Csepelen” programot elsőként vezettük be, a kötelező úszásoktatás elindításában – a kerület önkormányzatával és a Dél- Pesti Tankerületi Központtal együttműködve – pedig úttörő szerepet vállaltunk. Bekapcsolódtunk, sőt mára főszervezői lettünk Csepel legnagyobb szabadtéri sportrendezvényének a Fut a Csepelnek, részesei vagyunk az iskolai futóversenyeknek kerületi és fővárosi szinten, s mindemellett a versenysportban (elsősorban utánpótlás szinten) is produkáltunk mások elismerését kivívó sikereket. 2018 -ban elindítottuk iskolai sportprogramunkat ( a Honvédelmi Sportszövetséggel és ugyancsak a Dél- Pesti Tankerületi Központtal közösen), amit Csepel szinte összes iskolájába eljuttattunk (a visszajelzések alapján nagy sikerrel), a Csepeli Strandfürdő területén évek óta megrendezett nyári táborunk pedig gyerekek százainak biztosít aktív, tartalmas és legfőképpen hasznos időtöltést a nyári szünidő alatt. Hagyományőrzésben sem kell szégyenkeznünk, hiszen a Csepel Plazában található öttusa irodánkban egy kisebb múzeummal felérő tárlattal tisztelgünk a csepeli öttusasport nagyjai előtt.

Tevékenységeink sokrétűségét felsorolni is hosszú, de a most megkötött stratégiai megállapodás – amit Borbély Lénárd Csepel polgármestere és Pataki Zoltán a Csepeli Öttusa és Vízi Sport Egyesület elnöke kézjegyével ellátott- arra sarkall bennünket, hogy a kerület szerves részeként, az eddigiekhez hasonló színvonalon továbbra is jelen legyünk mindenhol, ahol igény mutatkozik a Csepel Öttusa szerepvállalására.

Csepel Öttusa Média