Budapesten a Kincsem Park adott otthont szeptember 2- 8. között az Öttusa és Laser Run világbajnokságnak, amelyre 53 nemzet hozta el legjobb versenyzőit. Köztük persze csepelieknek is szurkolhattunk a magyar válogatott tagjaiként, akik ismét meghálálták a bizalmat.

A versenyről Belák János utánpótlás vezetőnk számolt be ismét.

Az első napon mindjárt Simon Saroltának a Csepeli Öttusa VSE versenyzőjének szoríthattunk, aki Guzi Blankával indult el öttusa női váltóban. Napjukat vívással kezdték el, ahol küzdelmes asszók után a középmezőnyben végeztek. Ezt követően az úszásban minimális különbség alakultak ki a csapatok között így a helyezési sorrendben nem történt nagyobb változás. Lovagló számban már nagyobb különbségek alakultak ki a csapatok között, akadt olyan együttes is akik nem tudták teljesíteni a lovaspályát. Simon Saciék a hatodik legjobb eredménnyel teljesítették ezt a tusát. A hosszú nap végén a kombinált szám, azaz mostani nevén a Laser Run következett, ahol a csepeli sportoló párjával a legjobb időt teljesítve két helyezést javított így az 5., pontszerző helyen értek célba.

Pénteken vette kezdetét a Laser Run világbajnokság az előfutamokkal majd a döntőkkel.

Az U13- as korosztályban Péter Kira képviselte egyesületünket, aki könnyedén verekedte be magát a fináléba, ott azonban a rajt során többen elestek melynek sajnos ő is részese volt, így a több mint 15 másodpercre duzzadt hátrányát már nem tudta ledolgozni, ezzel sajnos ha minimális különbséggel is, de nem került éremszerző csapatba. A nap végére viszont Simon Sarolta kiváló versenyzéssel nagy büszkeségünkre a 2. helyen végzett egyéniben, a női csapattal pedig meg sem álltak az aranyéremig!

Másnap a fiú és férfi Laser Run futamain szurkolhattunk a csepeli fiataloknak. A délelőtt folyamán az U11- es korosztályban Udut Márk, az U13- as korosztályban Thirjung Viktor és Kis Dániel Dusán, míg az U17- es korosztályban Batuska Dominik mérette meg magát a csepeliek közül. Hatalmas indulólétszám volt minden korcsoportban, ám azért egy- két pontszerző helyben reménykedtünk!

Később kiderült, hogy nem is hiába… A nap végére beigazolódott, hogy bízhatunk a versenyzőket felkészítő szakmai csapatban, a felkészülési lehetőségeinkben, ugyanis mindegyik fiatal versenyzőnk kiváló teljesítményt nyújtott. Hab a tortán, hogy Kis Dániel Dusán a magyar csapat tagjaként világbajnoki bronzérmes, Batuska Dominik pedig ezüstérmes helyen végzett!

Ráadásul a délután folyamán egyesületünk elnökének, Pataki Zoltánnak és fiának Pataki Gergelynek is szurkolhattunk. Mindketten jól teljesítettek a roppant erős mezőnyükben, ami ugyan most nem hozott dobogós helyezést, ám a sok dicséret valamelyest kárpótolta őket és bizakodó jövőképpel, büszkén fejezték be a versenyt.

Összességében elmondhatjuk, leírhatjuk, hogy ismét világbajnoki érmeket illetve világbajnoki pontszerző helyeket szereztek a Csepel Öttusa VSE sportolói, ami ékes bizonyságot tett róla, hogy valóban érdemes nálunk sportolni!

Csepel Öttusa Média