Nem is olyan rég, egészen pontosan augusztus 24- 25-én rendezték meg a németországi Weiden városában a nyílt Laser Run Európa- bajnokságot. A Csepel Öttusa VSE sportolói természetesen ott voltak a mezőnyben és ismét letették névjegyüket!
– Klubunkból nyolc versenyző érkezett a megmérettetésre, hat utánpótláskorú sportolónk mellett, jómagam és egyesületünk elnöke Pataki Zoltán is elindult a nemzetközi versenyen – számolt be az eseményről Belák János utánpótlás vezetőnk.
A nemzetközi tapasztalatszerzés mellett természetesen az is szerepelt céljaink között, hogy hogy éremmel vagy érmekkel térjünk haza Csepelre.
Első nap a mix váltókat rendezték meg ahol korosztályainkban Pataki Gergely második, én magam ugyancsak a második, míg Horváth Merse az első helyen végzett párjával.
Fergeteges kezdés után a második napon az egyéni versenyszámokban U11- es korosztályban Udut Márk az előkelő 2. helyen zárta a versenyt, az U13- ban pedig Udut Ádám és Pataki Zsombor kiváló egyéni teljesítmény nyújtott, minek köszönhetően a magyar csapat a 2. helyen fejezte be a megmérettetést.
A dobogós helyezéseket hozó eredmények azonban ezzel nem értek véget! Batuska Dominik pisztolyhibája ellenére is harmadik helyhez tudta segíteni a csapatát, Pataki Gergely pedig nagy küzdelem után a 2. helyen végzett egyéni versenyszámában ami azt jelentette, hogy csapatával – amelyben Horváth Merse is társa volt- bajnok lett! A nap végére pedig „elnöki arany” is gazdagította éremgyűjteményünket, ugyanis Pataki Zoltán a nyílt korosztályos futamát (Masters 40+ kategóriában) fölényes győzelemmel zárta!

A hosszú-hosszú eredményfelsorolás is bizonyítja, hogy a dinamikus sportág- fejlődéssel együtt a csepeli sportolók tartják a lépést a nemzetközi szinttel, köszönhetően annak a csepeli négy tusa bázisnak is, ahol időjárástól függetlenül zavartalanul folyik a műhelymunka és felkészülés a szeptember 7- 9. között a Kincsem parkban sorra kerülő Laser Run világbajnokságra, ahol reményeink szerint hasonlóan szép eredményeket sikerül majd elérnünk! – zárta gondolatait utánpótlás edzőnk.

(Külön köszönet a felkészítő szakembereknek, Vizsoli Máriának, Belák Jánosnak és Deme Zoltánnak)

Csepel Öttusa VSE Média