Egyesületünk 2024 Február 24-én tartotta meg a 2023 évadzáró- és új szezon nyitó ünnepségét. Az összejövetel évek óta Benedek Ferenc mesteredző születésnapjára való megemlékezés is egyben. Az összejövetel alkalmából egyesületünk tagjai és meghívottjai közösen megemlékeztek Benedek Ferenc mesteredzőről, aki több évtizedes szakmai munkájának köszönhetően világ- és olimpiai bajnokok sokaságát adta Csepelnek, a Magyar Öttusa sportnak.

Egyesületünk működését, sportágunk aktuális helyzetét és versenyzőink eredményeit Pataki Geregely, továbbá úszó szakosztályunk progesszív fejlődésének hozadékait Vadász Norbert prezentálta a jelenlévőknek. Ezt követően Pataki Zoltán értékelte az évet és felvázolta a stratégiai irányvonalakat. Meghívott vendégként MIzsér Attila -Öttusa olimpiai bajnok és a Magyar Öttusa Szövetség főtitkára- beszédében kiemelte, hogy a csepeli öttusa által bemutatott jövőkép, teljes mérétkben megegyezik a magyar öttusa jövőképével. Külön megemlítette még a sportolói életpálya-modellt és társadalmai kapcsolatok szerepét, arra történő törekvéseket. Minden jelenlévőt személyes invitált az idei évben megrendezésre kerülő budapesti öttusa világkupára és felnőtt öttusa európabajnokságra.

Díjátadás díszvendége Borbály Lénárd Polgármester úr volt, aki egy stratégiai együttműködés keretében külön támogatja a 2024-es olimpiai kvalifikációért aspiráló versenyzőinket. Hálás köszönet Benedek Ferencnének, Jutka néninek, hogy rendszeresen megosztja velünk a sikeres dicső múltba való betekintést és átadja a Benedek Ferenc-díjat, amelyet idei évben Kardos Bence kapott.

Esemény záró akkordja volt a tavalyi évünk élményeit és eredményeit bemutató kisfilm, amelyet Vizsoli Mária szerkesztett a részünkre.

Díjazottak részletesen:

Öttusa
Év kéttusázója (úszás, futás): Kovács Benedek
Év háromtusázója (úszás, futás, lövészet): Bognár Andás
Év négytusázója (úszás, futás, lövészet, vívás): Mohl Zsombor
Év női csepeli öttusázója: Simon Sarolta
Benedek Ferenc-Díj az év csepeli öttusázója: Kardos Bence
 
Vívás
Legjobb gyermek lány vívó: Marosi Petra
Legjobb serdülő lány vívó: Hajdu-Nonn Míra
Legjobb gyermek fiú vívó: Ötvös Gábor
Legjobb serdülő fiú vívó: Jónás Bulcsú
 
Úszás
Év legeredményesebb fiú csepeli úszója: Stump Ede
Év legeredményesebb lány úszója: Garay Noémi
Nagy reménység kategória: Radvánszky Emma és Varjú Kristóf
Legszorgalmasabb csepeli úszók: Gilányi Anita és Stump Ottó

 

Hajrá Csepel!

#roadtoparis #csakacsepel