Béres Kéttusa Magyar kupa 1. forduló – Csepel

Június 12 szombaton a Csepeli Öttusa egyesületünk rendezte meg a kéttusázók „Béres Magyar kupa 1. fordulót”, ahol 5 korosztályban összesen 366 gyermek indult.

Az egészségügyi szabályok szigorú fenntartása mellett – korlátozott számú kisérő és edző lehetett a helyszínen, akiknek védettségi igazolvánnyal kellett rendelkezniük–  ismét sikerült egy jó hangulatú élménydús sporteseményt megrendezni a csepeli strand területén. A helyszínnek és előkészületeknek köszönhetően, minden ideális volt a gyors és pontos lebonyolításnak, így folyamatosan mentek a futamok és eredményhirdetések.

Egyesületünkből 17 versenyző indult a versenyen, lefedve minden korosztályt. A sikerek mérésének elsődleges mutatója az egyéni fejlődés mértéke. Volt aki nagyon sokat fejlődött, de volt olyan is akitől többet vártunk a képességei és a befektetett munkája alapján. Egy-két esettől eltekintve mindenkinél tükröződött a befektetett munkájának a mennyisége.

Eredményességet tekintve: 2019-ben 4 egyéni indulónk volt a kaposvári Elit bajnokságon, amelyre korosztályonként és nemenként az ország legjobb 16 versenyzőjét hívják meg. A mostani versenyen 10 gyerek ért el fontos kvalifikációs pontokat, bejutó helyen vannak, illetve többen nagyon közel kerültek hozzá. Óriási arány a létszámunkhoz és versenyindulásunkhoz képest.

Név szerint bejutó helyen vannak: Bognár Dóri 13., Kovács Benedek 3., Szamper Márton 13., Mihálka Alícia 9., Udut Márk 8., Mihálka Mercédesz 8., Udut Ádám 2., Kis Dániel 14., Mohl Zsombor 8., Pataki Zsombor 14.

Mindezek mellett nagyon fontos a gyerekek motivációjának fenntartása, amely csak közös összefogással hatékony. Következő héttől induló nyári napközis táboraink óriási lehetőséget biztosítanak, hogy ismét belehúzzunk az országos bajnokságra való felkészülésbe és megannyi élménnyel gazdagodjanak!

Nagyon örültünk, hogy végre a szülők is ott lehetettek a versenyen, mert ez nagyon fontos a számunkra. Kis öttusa családként működni, támogatni a gyerekeket.

Hajrá Csepel!